Pages Menu
Warning: Illegal string offset 'facebook' in /wp-content/themes/Lucid/header.php on line 72

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Lucid/header.php on line 76
Categories Menu

on 28 kw. 2016

Szczypiorniak na Orlikach 2016

Szczypiorniak na Orlikach 2016

Już pod koniec kwietnia wystartuje V edycja ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach”, popularyzującej piłkę ręczną w szkołach podstawowych! Turnieje zostaną rozegrane na Orlikach i boiskach otwartych w całej Polsce. Finały akcji zaplanowano w dniach 09-11 czerwca w Katowicach, przy okazji meczu kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata 2017 mężczyzn Polska – Holandia.
Turnieje eliminacyjne do finałów tegorocznej edycji odbędą się w kwietniu oraz maju w każdym z szesnastu województw. „Szczypiorniak na Orlikach” jest programem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce, sponsor strategiczny polskiej piłki ręcznej – firma Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Zwieńczeniem turniejów eliminacyjnych będzie Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom, który odbędzie się w dniach 09-11 czerwca 2016 roku w Katowicach. Mecze o medale zostaną rozegrane 11 czerwca, tuż przed meczem w Hali Spodek, gdzie Biało-czerwoni, brązowi medaliści MŚ w Katarze podejmą reprezentację Holandii! To właśnie w tej pięknej, nowoczesnej hali rozgrywane były mecze w ramach EHF Euro 2016!
Być może wśród młodych zawodniczek i zawodników rywalizujących na Orlikach znajdują się następcy Karoliny Kudłacz, Sławomira Szmala, Aliny Wojtas czy Michała Jureckiego?
Szczypiorniak na Orlikach to ważny etap szerokiego planu wprowadzania piłki ręcznej do programów nauczania w szkołach podstawowych i zachęcania do gry w szczypiorniaka na otwartych boiskach, poza halami. Założeniem programu jest pokazanie nauczycielom sportu, że warto na zajęciach WF grać w piłkę ręczną! Dyscyplinę, która uczy współpracy, zespołowości, hartuje ducha, wszechstronnie rozwija fizycznie, a jednocześnie daje możliwość wspaniałej zabawy!
Uczestnicy programu „Szczypiorniak na Orlikach 2016” otrzymają:
•pamiątkowe koszulki z logo turnieju dla każdego zawodnika
•pamiątkowe dyplomy dla każdej drużyny
•medale i puchary dla zdobywców miejsc I-III w finałach wojewódzkich oraz w finale ogólnopolskim
•komplet strojów do gry dla drużyn uczestniczących w finale ogólnopolskim
•pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników finału ogólnopolskiego
•12 piłek dla każdej drużyny grającej w finale ogólnopolskim

 
Organizatorzy
Organizatorzy