Pages Menu
Warning: Illegal string offset 'facebook' in /wp-content/themes/Lucid/header.php on line 72

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Lucid/header.php on line 76
Categories Menu

on 21 kw. 2014

III Ogólnopolski Turniej Szczypiorniak na Orlikach

III Ogólnopolski Turniej Szczypiorniak na Orlikach

III Ogólnopolski Turniej Szczypiorniak na Orlikach

Ogólnopolska akcja Szczypiorniak na Orlikach popularyzująca piłkę ręczną w szkołach podstawowych wystartowała! Turnieje zostaną rozegrane na Orlikach i boiskach otwartych w całej Polsce.

 Turnieje eliminacyjne ogólnopolskiego turnieju Szczypiorniak na Orlikach odbędą się w maju 2014 roku na Orlikach i boiskach otwartych w całej Polsce. Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Związek Piłki Ręcznej w Polsce, główny sponsor związku – PGNiG Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczypiorniak na Orlikach jest programem mającym na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci, młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

Tradycją powoli staje się finał Szczypiorniaka na Orlikach – kontakt młodych szczypiornistów z piłką ręczną na poziomie reprezentacyjnym i możliwość obejrzenia meczu piłki ręcznej w wykonaniu naszej reprezentacji seniorów. Zakończeniem turniejów eliminacyjnych Szczypiorniak na Orlikach jest bowiem Festiwal PGNiG Dzieciom, który odbędzie się w dniach 09-11 czerwca 2014 roku w Częstochowie. Mecze o medale zostaną rozegrane 11. czerwca, tuż przed spotkaniem kwalifikacyjnym kobiet do Mistrzostw Europy 2014 w którym zmierzą się kadry seniorek Polski i Czarnogóry.

Wszystkie drużyny, które wezmą udział w turnieju Szczypiorniak na Orlikach, otrzymają pamiątkowe koszulki, stroje do gry w piłkę ręczną.

Szczypiorniak na Orlikach jest jednym z ważniejszych etapów szerokiego planu wprowadzania piłki ręcznej do programów nauczania w szkołach podstawowych i zachęcania do gry w piłkę ręczną na otwartych boiskach, poza halami. Chcemy rekomendować grę w piłkę ręczną od najmłodszych lat. Naszym celem jest pokazanie nauczycielom sportu – że warto na zajęciach WF grać w piłkę ręczną – dyscyplinę, która uczy gry zespołowej, hartuje ducha, wszechstronnie rozwija fizycznie a jednocześnie daje możliwość wspaniałej zabawy.

 
Organizatorzy
Organizatorzy