Pages Menu
Warning: Illegal string offset 'facebook' in /wp-content/themes/Lucid/header.php on line 72

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Lucid/header.php on line 76
Categories Menu

on 20 kw. 2015

Szczypiorniak na Orlikach 2015 wystartował

Szczypiorniak na Orlikach 2015 wystartował

Szczypiorniak na Orlikach wystartował! Pierwszy turniej w ramach tegorocznej, czwartej już edycji akcji odbył się dzisiaj w Warszawie. W najbliższych dniach do rywalizacji przystąpią uczennice i uczniowie ze szkół podstawowych w całej Polsce. Wielki finał z udziałem 32 najlepszych ekip zaplanowano w Krakowie w dniach 18-20 czerwca. Mecze o medale rozegrane zostaną w Kraków Arenie, tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska – Dania, w ramach przygotowań Biało-czerwonych do EHF Euro 2016!

Wietrzna pogoda nie przeszkodziła chłopcom ze Szkoły Podstawowej nr 336 na warszawskim Ursynowie oraz reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 14 z Mokotowa. Młodzi szczypiorniści dzielnie rywalizowali na otwartym boisku. – Wiatr nie jest przyjemny, ale kiedy świeci słońce jest nawet całkiem ciepło. Zresztą piłkarze ręczni to twardziele, więc taka pogodna nam nie przeszkadza! – zgodnie podkreślali.

Kibicowali im koledzy i koleżanki z młodszych klas, którym czas umilała maskotka EHF Euro Polska 2016. Przypomnijmy, że oficjalną nazwę sympatycznej „łapki” poznamy już w najbliższy weekend, podczas turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski mężczyzn na warszawskim Torwarze.

Sportowe zmagania toczyły się nie tylko pod okiem telewizyjnych kamer, obserwowali je również znamienici goście: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dorota Idzi, Dyrektor Sportowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce Jerzy Eliasz, Naczelnik Wydziału Sportu Dzielnicy Ursynów Zenon Dagiel oraz Prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej Ryszard Łodziński. Honory gospodarza pełniła Dyrektor SP nr 336 Lucyna Bieniasz-Ząbek.
Pani dyrektor miała powody do dumy, albowiem to właśnie uczniowie z trzysta trzydziestki szóstki triumfowali w turnieju i znacznie przybliżyli się do awansu do wojewódzkiego finału.

– W zeszłym roku zajęliśmy drugie miejsce na Mazowszu i niestety ominął nas wyjazd do Częstochowy na Festiwal Finałowy. W tym roku damy z siebie wszystko żeby wygrać i pojechać do Krakowa. Zagrać w tej ultranowoczesnej hali, na tym samym boisku, na które chwilę potem wybiegną Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Kamil Syprzak i inni brązowi medaliści mistrzostw świata w Katarze to byłoby coś – mówili podekscytowani triumfatorzy. Kto wie, być może wśród nich rośnie następca tych znakomitych reprezentantów kraju?

Co bardzo ważne z każdą kolejną edycją akcja zyskuje na popularności. W tym roku jest niemal pewne, że liczba uczestników przekroczy 16.000 dzieci! W pierwszej odsłonie Szczypiorniaka na Orlikach przed trzema laty udział wzięło 6.000 młodych adeptów piłki ręcznej.

 
Organizatorzy
Organizatorzy